انبار
انبارهای مرکزی شهید طاهری

انبارهای مرکزی شهید طاهری : در شهرستان اسلامشهر واقع است . این انبار بدلیل موقعیت مناسب مجاورت به جاده تهران – ساوه و نزدیکی به اتوبان و جاده قدیم قم – تهران و مسیر ارتباطی سلفچگان و دسترسی سریع به مسیر تهران – کرج – قزوین و همچنین  جاده های شمال و شرقی کشور از اهمیت زیادی برخوردار بوده و کار حمل کالا از مبادی ورودی کالا و گمرکات کشور و همچنین کارخانجات بزرگ صنعتی نظیر لوله سازی اهواز ، پروفیل ساوه ، ماشین سازی اراک ، تاکستان و غیره به انبار به آسانی صورت گرفته و انتقال کالای مورد نیاز شرکتهای گاز استانی در حداقل زمان انجام می پذیرد .

ایجاد راه آهن داخلی انبار بطول 2800 متر در امر نقل و انتقال کالا جهت تعدادی از اقلام فعال است .

این مجتمع با وسعت یکصدو ده هکتار مساحت به ترتیب دارای 14 باب انبار مسقف و محصور به مساحت 27000 متر مربع و 26 باب سایبان به مساحت 52000 متر مربع و 19 باب رک بتونی به مساحت 16500 متر مربع که در حال حاضر علاوه بر انبارهای شرکت بازرگانی گاز بخشی از آن به انبار شرکت گاز استان تهران و بخشی دیگر به انبارهای شرکت مهندسی و توسعه گاز و شرکت گازخودرو اختصاص داده شده که کلاً نگهداری تاسیسات و امکانات مجتمع به عهده شرکت بازرگانی گاز ایران میباشد.

واحد های مستقر در مجتمع انبارهای مرکزی عبارت اند از:

 

واحد رسید : در محلی به مساحت 9400 متر مربع کار دریافت کالا از شرکتهای لوله سازی ، کارخانجات و فروشندگان کالا / ترخیص کالا ( گمرکات و بنادر کشور ) را انجام و نسبت  به کنترل کمی و کیفی کالاهای دریافتی و صدور سند رسید کالا (MRS) بمنظورتحویل اسنادی و فیزیک کالا به انبارهای مربوطه اقدام مینماید.

 

واحد ارسال کالا : در محلی به مساحت 7000 مترمربع ایجاد گردیده است که کار دریافت کالا از انبارهای مختلف را طی سند انتقال کالا MT67 و بسته بندی های مناسب اقدام و سپس با جمع آوری در محلهای مربوطه نسبت به درخواست وسیله حمل از شرکتهای باربری دولتی و بارگیری و تنظیم بارنامه ها بمنظور ارسال کالا به شرکتهای گاز استانی اقدام و پیگیری اعلام وصول کالا در مقصد را انجام می دهد.  

 

واحد ایمنی و آتش نشانی: در محلی به مساحت 317  مترمربع و امکانات لازم شامل کامیون / وانت پیشرو / کپسول های متعدد اطفاء حریق با حضور یک نفر پرسنل رسمی بعنوان نماینده کارفرما و 13 نفر نیروهای ارکان ثالث بصورت دو شیفت 12 ساعته کار نظارت به روشهای ایمنی و پیشگیریهای احتمالی حریق در تمام انبارهای مجتمع را  عهده دار میباشند .

 

واحد بهداری :  در ساختمانی به مساحت 275 متر مربع مجهز به امکانات اولیه درمان و یک یونیت دندانپزشکی و یکدستگاه آمبولانس با حضور یک نفر پزشک عمومی در ساعات اداری و یک نفر دندانپزشک هفتگی و نیز یک نفر پزشک یار کار درمانهای سرپائی پرسنل و نیز معاینات دوره ای کلیه افراد رسمی را با کمک بهداری پالایشگاه تهران و بیمارستان مرکزی نفت  انجام میدهند .

 

نمازخانه : در ساختمانی به مساحت 413  متر مربع در نزدیکی درب اصلی انبار و برگزاری همه روزه نماز جماعت با حضور روحانی اعزامی از دفتر امام جمعه اسلامشهر میباشد ، این ساختمان در مراسم های دیگر مانند ایام سوگواری عاشورا و اعیاد محل گردهمایی و استفاده نیروهای مستقر در مجتمع میباشد.

 

رستوران : در ساختمانی به مساحت 913 متر مربع مجهز به آشپزخانه / انبار مواد اولیه غذائی که توسط پیمانکاران تهیه و طبخ غذا اداره میشود و زیر نظر همه روزه پزشک مجتمع بمنظور رعایت موارد بهداشتی و نظارت و کنترل نیروهای خدماتی شرکت بازرگانی گاز کار سرو غذا برای تمام پرسنل شاغل در شرکتهای مستقر در مجتمع در وعده نهار و شام برای افراد شیفت شبکار حراست و آتش نشانی را بعهده دارد .

 

بانک تجارت : در ساختمانی به مساحت 219  متر مربع و 8 نفر کارمند در مجتمع کار پرداخت دستمزد تعدادی از نیروها و نیز انتقال وجوه مربوط به پرداخت پسکرایه های تنخواه گردان کالاهای بازرگانی ، مهندسی و استان تهران را انجام میدهد .

 

واحد مستغلات و تعمیرات : در ساختمانی به مساحت 479 متر مربع با نصب دو دستگاه ژنراتور برق اضطراری با حضور یک نفر نیروی رسمی بعنوان سرپرست و تعدادی  نیروی فنی برقکار ،‌جوشکار ، لوله کش ، بنا از طریق  ارکان ثالث کار نگهداری و تعمیرات تاسیسات تمام مجتمع را عهده دار میباشند .

 

ساختمان اداری مرکزی : به مساحت 738 متر مربع محل استقرار تعدادی از مسئولین و کارمندان است که مرکز تلفن ، اتاق فتوکپی ، امور اداری با سیستم پیوسته در این ساختمان سرویس دهی به تمام شرکتهای مستقر در مجتمع را به عهده دارند .

 

کاردکس : در ساختمانی به مساحت 801 متر مربع واقع که با نصب سیستم های پیوسته و یکنواخت کالا کار تغذیه اسناد و بایگانی آنها را برای تمام انبارهای شرکتهای مهندسی ، بازرگانی و استان تهران انجام میدهند .

 

حراست  : در ساختمانی به مساحت 275 متر مربع بصورت دفتر مسئول ، اتاق افسر نگهبان ، خوابگاه افراد و تعداد 13 برجک نگهبانی در اطراف دیوارهای انبار کار نظارت بر ورود و خروج وسائط نقلیه و کنترل کالاهای وارده و صادره و نیز گشت زنی و نگهبانی در تمام شبانه روز زیر نظر سازمان حراست شرکت  بازرگانی گاز ایران را بعهده دارند .

 

باسکول : دو دستگاه باسکول 60  تنی در ساختمانهائی به مساحت 54 متر مربع در دو سمت خیابان اصلی انبار کار کنترل نهایی کالاهای صادره به شرکتها و صدور برگ مجوز ورود کلیه کالاهای وارده به مجتمع را به عهده دارند .

 

نجارخانه : در ساختمانی به مساحت 379 مترمربع با نصب تعدادی اره برقی و امکانات با استفاده از تخته پالت و صندوق ها و الوار خریداری شده کار ساخت جعبه جهت ارسال مطمئن کالا به شرکت ها را انجام میدهند .

 

شرکت بازرگانی در مجتمع انبارهای مرکزی علاوه بر نگهداری کالاهای گازرسانی و توزیع آن به شرکتهای گاز استانی کار سرویس دهی خدماتی به سایر واحد های مستقر در مجتمع (شرکت گاز استان تهران، شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران و شرکت گاز خودرو) شامل تامین غذای روزانه/ سرویس ایاب و ذهاب کارکنان، تعمیرات و مستغلات، پست، کپی، مخابرت و نگهدای ساختمان، تعمیر ماشین آلات سبک و سنگین و نیز خدمات تخلیه و بارگیری را با انعقاد قراردادهای کار خدماتی به عهده دارد که هزینه های مربوطه به طور ماهیانه با اعلام صورت وضعیت توسط شرکت بازرگانی گاز  نسبت به پرداخت آن از سوی شرکتهای مستقر اقدام میگردد.

شایان ذکر است که معرفی جامع مجتمع انبارهای مرکزی شرکت بازرگانی گاز ایران متعاقباً تهیه و جهت جایگزینی آن در سایت اعلام خواهد شد.